Vyhledávače vám zdarma přivedou zákazníky - Podnikatelský web

Potřebujete oslovit nové zákazníky? Internetové vyhledávače vám je mohou přivádět nonstop a zdarma. Podívejte se, které vyhledávače vám přinesou největší užitek.

Jak vám vyhledávač pomůže zvýšit prodej

Vyhledávání na internetu je nejčastějším způsobem, jak spotřebitelé hledají produkt nebo řešení problému. Když sháníte ubytování v Železné Rudě na Šumavě, jednoduše do vyhledávače zadáte dotaz „ubytování Železná Ruda“. Žádné pátrání v katalozích, zlatých stránkách nebo volání na informace.

Zákazníci vás hledají na internetu, najdou vás tam?

Zákazníci vás hledají na internetu

Obchodník, který pracuje zdarma a nonstop

Vyhledávač zákazníka uvede do vaší prodejny = webové stránky. Schopný prodavač = obsah stránek, zákazníka přesvědčí a prodá mu zboží. A nejlepší je, že vás to nic nestojí. Možná už víte, že na váš web nejvíce návštěvníků přivedou právě vyhledávače:

Vyhledávače přivedou nejvíce zákazníků

Vyhledávače přivedou nejvíce zákazníků

Místo toho, aby váš obchodník lovil zákazníky a utrácel firemní peníze, vyhledávač vám zákazníky přivede sám. Navíc to jsou zákazníci, kteří na internetu hledají služby nebo výrobky a mají o ně zájem. Jsou to potenciální kupci, kteří sami přijdou až k vám.

Probíhá to automaticky, zdarma a nonstop. Vyhledávač pracuje bez nároku na honorář a stačí mu, že máte internetové stránky s kvalitním obsahem, ve kterém může vyhledávat.

Co jsou vyhledávače a které z nich přivedou zákazníky

Ve vyhledávači uživatelé najdou odpověď na svůj dotaz. Tím může být produkt, který nabízíte, a odpovědí stránka vašeho webu. Většina uživatelů českého internetu a tedy i potenciálních zákazníků zná Seznam.

Vyhledávačům na českém internetu kraluje Seznam.cz

Na českém internetu kraluje Seznam.cz

Fulltextový vyhledávač

Přes fulltextové vyhledávače k vám přijde nejvíce návštěvníků. Pravidelně prohledávají textový obsah internetových stránek na celém světě a ukládají texty k sobě. Vám stačí mít webové stránky, které jsou přístupné vyhledávačům a vedou na ně zpětné odkazy z jiných webů.

Když uživatel hledá někoho k vymalování bytu, vyhledávač u sebe speciálními postupy projde uložené texty. Porovná je s dotazem uživatele, vyhodnotí nejlepší výsledky a nabídne uživateli odkazy na stránky malířů pokojů. Pokud mezi nimi chybí vaše stránka, zřejmě jste přišli o zákazníka.

Google je nejznámějším světovým vyhledávačem

Google je nejznámějším světovým vyhledávačem

Mezi fulltextové vyhledávače patří např. Google, Seznam a Bing.

  • Seznam se zaměřuje na česky psané stránky a jiné si neukládá, ani v nich nevyhledává.
  • Google patří mezi světové vyhledávače a dokáže hledat v různých jazycích.

Vyhledávač firem

Vyhledávání firem řeší např. katalogové vyhledávače. V katalogu mají uloženy záznamy o firmách a přes vlastní vyhledávač vám umožní najít konkrétní firmu podle názvu, oboru nebo lokality. Do katalogů se můžete obvykle zaregistrovat sami a zdarma. Některé přebírají údaje z rejstříků, takže záznam o vaší firmě už mají.

Katalogy firem mají obvykle vlastní vyhledávání

Katalogy firem mají obvykle vlastní vyhledávání

Vyhledávat ve firmách umí i fulltextové vyhledávače. Seznam.cz na prvním místě výsledků zobrazí záznam ze svého katalogu firem, pokud hledaný dotaz odpovídá některé firmě:

Seznam nabízí při fulltext hledání i záznamy firem

Seznam nabízí při fulltext hledání i záznamy firem

Vyhledávač zboží a cen

Vyhledávání zboží a porovnání cen uvítají provozovatelé internetových obchodů. Zbožový vyhledávač Zbozi.cz dokáže zajistit vašemu e-shopu až desítky procent z celé návštěvnosti webu. V závěsu se drží Heuréka. Zákazníci chtějí koupit konkrétní produkt a přes vyhledávač zboží vybírají obchod, ve kterém bude nákup nejvýhodnější.

Zbožový vyhledávač Zbozi.cz od Seznam.cz

Zbožový vyhledávač od Seznam.cz

Vyhledávače obrázků

Hledat obrázky umí Google i Seznam. Řekněme, že jste malířská firma. Potenciální zákazník hledá inspiraci k vymalování a mezi obrázky narazí na vaše reference. Kliknutím zobrazí náhled, pod kterým je vaše webová stránka. Pokud ho fotka zaujme, přejde na váš web a začne se zajímat o nabízené služby.

Při hledání obrázků návštěvníci objeví i váš web

Při hledání obrázků návštěvníci objeví i váš web

Komu se vyplatí být ve vyhledávačích

Vyhledávače na internetu neslouží jen ke hledání služeb. Zákazníci si pamatují třeba jen název firmy a potřebují na vás najít kontakt. Nemusíte nabízet své produkty přes internet a stejně pro vás vyhledávače mají význam. Nepodceňujte vyhledávání na internetu.

Jak se dostat ve vyhledávači nahoru

Když zákazník do vyhledávače zadá dotaz, který se týká vaší nabídky, asi se budete chtít objevit mezi výsledky co nejvýše. Tím se zvýší šance, že zákazník přijde právě na vaše stránky a ne na web konkurence.

Jak se prosadit ve vyhledávačích a využít je ke zvýšení prodeje řeší optimalizace pro vyhledávače a marketing ve vyhledávačích. O tom ale až v samostatné sérii článků.

 

Tvorba webu zdarma

Štítky

 

Autor článku:

0 Komentářů

Buď první a přidej komentář.

Přidat komentář

 
 

Trackbacks