Víte, jak se prodat na trhu práce? Založte si vlastní stránku - Podnikatelský web

Až 4 % absolventů vysokých škol nemůže ani rok po dokončení školy najít práci. Z těch, kteří si ji najdou, jich víc než polovina nepracuje v oboru, který vystudovali. A co je horší, jejich množství rok od roku stoupá. Neztrácejte ale naději, existuje způsob, jak si najít dobrou práci ve svém oboru. Založte si svoje vlastní webové stránky a publikujte na nich svůj životopis a zkušenosti. Nehledejte zaměstnavatele. Nechte ho, aby si on našel vás.

Osobní marketing je způsob, jak zpropagovat sebe sama a zviditelnit se jak na trhu práce, tak ve světě. Musíte jenom vědět, jak se prodat. Máte pocit, že jste ve svém oboru profík? Tak to dejte ostatním najevo! Využijte toho, že se informace nejrychleji šíří přes internet.

1) Vytvořte si stránku, která vám pomůže se prezentovat

Osobní stránka má tu výhodu, že vám stačí jeden odkaz k tomu, abyste ukázali potenciálnímu zaměstnavateli všechno, co o vás potřebuje vědět. Pokud vám má ale přinést novou práci, musí mít určité předpoklady:

a) Musí být vizuálně pěkná a přehledná

Potenciální zaměstnavatel si na vás udělá obrázek už na základě vaší stránky. Je na vás, jestli bude pozitivní nebo ne. Vizuálně zajímavá a originální stránka upoutá více pozornosti než roztahaný a nudný blog. Je taky důležité, aby čtenář rychle našel všechno, co hledá. Pokud na stránce zabloudí, dost možná ztratí zájem a odejde dřív, než se o vás stačí dozvědět to podstatné.

b) Musí obsahovat důležité a relevantní informace

Když dáte k dispozici svůj životopis online, značně tím zvýšíte své šance na úspěch. Hlavně ho nezapomínejte pravidelně aktualizovat. Na stránky přidejte i portfolio svých prací, ideálně i reference od předchozích zaměstnavatelů. Návštěvník by měl mít pořád před očima kontakt na vás – zvýšíte tak šanci na to, že vás osloví.

c) Měly by na ní být „bonusy“

Pokud chcete působit jako skuteční profesionálové, měli byste dát najevo, že sledujete aktuální trendy ve svém oboru. Můžete psát blog, v němž budete vyjadřovat své názory na novinky, recenzovat nové výrobky atd. Nevíte jak na to? Přečtěte si, jak si založit blog. Nebojte se vyjádřit svůj názor na věc. Zaměstnavatelé potřebují silné osobnosti.

2) Jak se zviditelnit na internetu

Teď se musíte poprat s druhou důležitou otázkou, totiž jak se zviditelnit na internetu a získat nové fanoušky. Vaší první cílovou skupinou budou samozřejmě vaši kamarádi. Přesvědčte je, aby lajkovali vaši stránku na Facebooku a sdíleli ji se svými známými.

Chcete vědět, jak se prodat odborníkům? Sledujte největší kapacity svého oboru, komentujte jejich články a blogy. Buďte zdvořilí, ale nebojte se vyjádřit kontroverzní názor. Pod svůj komentář vždycky přidejte odkaz na svoji stránku. Brzy se naučíte prodávat sami sebe a své schopnosti, vybudujete si internetovou reputaci a záhy přijdou i první pracovní nabídky.

 

Vytvořte si web zdarma

 

Autor článku:

0 Komentářů

Buď první a přidej komentář.

Přidat komentář

 
 

Trackbacks