Internetové katalogy - Podnikatelský web

Internetové katalogy jsou seznamy odkazů na webové stránky, které jsou roztříděny do jednotlivých kategorií a podkategorií. U každého zápisu v katalogu můžete mít popis vaší firemní činnosti, kontaktní informace a zejména právě odkaz na firemní stránky. Vlivem rozvoje internetu dnes vzniká stále více internetových katalogů.

Kvalitní web katalogy mají přínos pro:

  • uživatele Internetu, protože v nich najdou velký počet odkazů na jednom místě
  • majitele webových stránek, protože snadno získají zpětné odkazy pro své stránky

Katalog firem

Internetové katalogy se dnes hodně používají a dobře se dají využít i v podnikání. Pro podnikatele jsou web katalogy firem významným marketingovým nástrojem. Díky internetovým katalogům mohou na jednom místě říct o své firmě vše podstatné a do zápisu na každém katalogu uvést odkaz vedoucí na firemní stránky. Přes odkaz přijdou potenciální zákazníci, ale význam má i pro vyhledávače.

Seznam katalogů a registrace do katalogů

Na internetu lze najít obrovský seznam katalogů. Registrace do katalogů bývá buď zdarma, nebo placená. Ve světě patří mezi nejpoužívanější katalogy například Yahoo.com, Go.com nebo Windseek.com. V česku to jsou Firmy.cz, Centrum.cz a Atlas.cz. Vybírejte vždy raději kvalitní katalogy. Zdarma se dá registrovat i do těch opravdu kvalitních a navštěvnovaných, ale při placené verzi získáte obvykle možnost delšího popisu, umístění loga atd.

Jak má katalog vypadat

Pokud chcete sami založit katalog firem nebo stránek, rozhodně by neměl být tuctový. Důležité je, aby měl několik nových funkcí a byl opravdu kvalitní. Zkuste se zaměřit na menší podnikatele, kterým můžete něco nabídnout, nebo postavit specializovaný katalog zaměřený na určitý obor.

 

Autor článku: