Flash animace - Podnikatelský web

Flash se používá při tvorbě animací, bannerů nebo celých webů. S pomocí flash animace se dá vytvořit dynamická a efektivní prezentace, která internetového uživatele a tedy i potenciálního zákazníka zaujme svým zpracováním a interaktivitou.

Použití flash animace

Ve Flashi se dají stavět celé internetové stránky, jejich část, nebo samostatný prvek jako např. animovaný banner k upoutání pozornosti. Nejčastěji se s Flash technologií setkáte jako s reklamním bannerem, celým webem nebo internetovou hrou.

Flash hry

Speciálním a zřejmě nejefektivnější využitím jsou Flash hry nebo aplikace. Pokud dáte o své firmě vědět poskytnutím chytlavé hry zdarma, pravděpodobně se vyrobí ve Flashi.

Flash videa

Přehrávat videa na webových stránkách lze vložením videa z YouTube a podobných serverů. Pokud ale potřebujete mít na webu speciální přehrávač nebo jej přizpůsobit grafické podobě stránek, pak je jedinou volbou využít flash. Videa se pak přehrávají stejně jako flash animace, mohou se spouštět automaticky, zapnout zvuk jen při najetí myši přes video apod.

Výhody flash animace

Když potřebujete webovou vizitku, která má potenciálního zákazníka nebo obchodního partnera zaujmout, hodí se využít možností flash animace. Vytvoření takového dynamického webu s poutavými efekty je jednoduché, rychlé a výsledek bude fungovat ve všech prohlížečích stejně. Výhodou je i ozvučení celé prezentace, zajímavé efekty při zobrazování fotografií, interaktivita celého webu a obvykle i neomezené možnosti grafické podoby.

Nevýhody flash

Weby ve flashi jsou nepřístupné pro roboty vyhledávačů. Pokud chcete, aby se potenciální zákazníci na váš web dostali z vyhledávačů, vyhněte se použití flash technologie úplně, nebo zajistěte alternativní zobrazení obsahu webu pro vyhledávače.

Internetový uživatel musí mít ve svém prohlížeči nainstalovaný speciální plugin, který zajistí zobrazení Flash webu nebo flash animace. Uživatel si může tento plugin stáhnout zdarma, pokud jej už v prohlížeči nemá dostupný.

 

Autor článku: