Důvodem pro využití firemních úvěrů může být několik. Nejčastějším bývá překlenutí krátkodobého nedostatku peněz na nákup zásob, či úhradu nákladů. V dnešní době ale získat firemní úvěr nemusí být tak jednoduché. Banky vyžadují kvalitní plán do budoucna, který by každý žadatel – podnikatel měl předložit. Další možností, jak získat firemní úvěr bez problémů je ručit nemovistostí.

Při žádosti o firemní úvěr si připravte veškeré informace, které by banka mohla požadovat. Těmi jsou například název společnosti, právní forma podnikání, předmět činnosti apod. Dále si s sebou doneste účetní výkazy, banka je bude taktéž vyžadovat. Je lepší o úvěr žádat dopředu, ne až v době, kdy už nutně peníze potřebujete. Proto je dobré si finanční situaci podniku hlídat pravidelně.

Firemní úvěr má několik podob. Záleží, jaký je důvod pro jeho žádání. Níže najdete všechny druhy firemních úvěrů a krátké charakteristiky každého z nich.

Kontokorent

Tento firemní úvěr představuje povolený debet, který banka podnikateli umožní. Banka se většnou nezajímá, na jaké účely budou prostředky použity. Tento úvěr je pouze krátkodobý.

Revolvingový úvěr

Tento typ firemního úvěru se využívá pro provozní účely. Podnikatel z něj může hradit závazky, pohledávky, a zásoby. U tohoto úvěru banka vyžaduje podklady, jako jsou účetní výkazy. Tento úvěr se automaticky obnovuje po splacení dluhu.

Provozní úvěr

Informace o tomto typu firemního úvěru najdete v článku Provozní úvěr.

Kreditní karta

Kreditní karta pro podnikatele funguje obdobně jako kreditní karta pro fyzické osoby. Podnikatel nemusí prokazovat, k čemu peníze využil.

Investiční úvěr

Investiční úvěr slouží k nákupu dlouhodobého majetku, např. nemovitosti, či strojů.

V případě, že jste malý či střední podnikatel, můžete také využít výhodných úvěrů od Evropské Unie, která tak podporuje vznik podnikání. Tyto úvěry se nejčastěji poskytují pro začátek podnikání, ale také pro jeho rozvoj. Více informací najdete v článku Podnikání a inovace.

 

Autor článku:

0 Komentářů

Buď první a přidej komentář.

Přidat komentář