Získejte web zdarma

Firemní logo společnosti používají k tomu, aby se odlišily od jiných firem. Pokud ale podnikáte jako živnostník, pouze pod svým jménem, není nutné, aby jste si firemní logo pořizovali. Když se rozhodnete si firemní logo pořídit, je třeba dobře promyslet, jak bude graficky znázorněné.

Firemní logo je odrazem firemní identity

Dobré logo by mělo odrážet identitu firmy. Mělo by být jednoduché, dobře zapamatovatelné, a jednoznačně určující firmu. Můžete si objednat firmu, která vám firemní logo navrhne. Připravte se však, že za to zaplatíte několik desítek tisíc korun. Můžete také zvolit variantu levnější. Vy si logo namyslíte a pokud máte ve svém okolí někoho, kdo umí pracovat s grafickými programy, může vám firemní logo zpracovat. Tahle varianta bude levnější, ale riskujete, že logo zvolíte špatně a můžete vaší firmě naopak uškodit než pomoct.

Většina firem volí takové logo, které jednoznačně ukazuje, v jakém oboru podniká. Touto variantou pravděpodobně ničemu neuškodíte, ale také neukazuje přílišnou originalitu. Značky jako Adidas, či Nike zvolily takové logo, které si každý ihned vybaví, ale jeho grafické zpracování hned nenaznačuje, že se jedná o sportovní značky. Obě loga jsou provedeny velice jednoduše a pouze v černé barvě. Tudíž konzervativnost nemusí být špatnou volbou.

Text v logu

Pokud do svého firemního loga chcete zakomponovat i text, měl by být velice krátký, aby byl v logu čitelný a zákazník jej přečetl během pár vteřin. Existují loga, která obsahují několik slov a jsou téměř nečitelná. Pamatujte na to, že pokud si například umístíte reklamu na billboard, zákazníci budou mít velice krátky okamžik na to, aby si povšimli vaší reklamy, a zapamatovali si vaši firmu. K tomu právě může sloužit správně zvolené firemní logo.

Myslete také na konkurenci. Pokud vaši konkurenti mají ve svém logu stejný obrázek (například pokud podnikáte v nábytku a vaši kokurenti mají ve svém logu nějaký kus nábytku), vyhněte se podobnému návrhu. Pokud naopak zvolíte velice odlišné logo, zákazníci si vás zapamatují tím víc. Pamatujte na jednoduchost, originalitu, zapamatovatelnost.

 

Autor článku:

0 Komentářů

Buď první a přidej komentář.

Přidat komentář